Haber

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, CHP’nin olağanüstü toplantı taktiğini eleştirdi

DSP Genel Lideri Önder Aksakal, “31. iktidarsızlık yılını yaşayan CHP’nin 2012’den sonra yaşadığı travma, sürüklenme ve dağılma sürecini görmezden gelme girişiminin bir parçası olan bu olağanüstü miting taktiklerini belirtmek isterim. Son seçim yenilgileri, görünen kaderlerine yardımcı olmayacak.” söz konusu.

Aksakal, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, CHP’nin Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Akbelen mevkiinde Meclis’teki çalışmalara ilişkin genel kurul önerisinin görüşülmesi amacıyla TBMM Olağanüstü Genel Kurulu’nu değerlendirdi. maden sahası.

Genel Kurul’da ‘tribünlerde oynayan siyasetçilerin performanslarını izlediklerini’ dile getiren Aksakal, ‘Bu yöntemlerin sorunların çözümüne katkı sağlamadığını her zaman görmelerine rağmen Meclisin ağırlığını aşındıran girişimlerin etkili olacağına inanıyorum’ dedi. terk edilmelidir.” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin yer altı ve yer üstü zenginliklerinin her tasarrufunda ve sonrasında çevreci görünümlü STK’ların ülke ekonomisine katkı sağlayacak yatırımları engellemeye çalıştıklarını belirten Aksakal, Akbelen’de yaşananların bunun son örneklerinden biri olduğunu söyledi. Bu.

CHP’nin olağanüstü Genel Kurul çağrısını eleştiren Aksakal, şöyle devam etti:

“31. iktidarsızlığını yaşayan CHP’nin içinde bulunduğu travma, sürüklenme ve dağılma sürecini kamuoyundan uzaklaştırma girişiminin bir modülü olan bu muhteşem buluşma taktiklerinin kendilerine bir fayda sağlamayacağını belirtmek isterim. Zahiri kader… Sabah-akşam birbirlerine tuzak kurarlar, birbirlerini baltalarlar, samimiyetten yoksun, birilerinin ayağını kaydırmaya çalışan kişiler, Meclis’in yerini kullanmaktan çekinmezler.

1992’de yeniden kuruluşundan bu yana bir kez bile iktidarda olmayan, hatta iktidara ortak olmayanlara, laik Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü istismar edenlere birkaç sözüm olacak. Geride bıraktığımız 100 yıl ve her sıkıştığında Bülent Ecevit’in ipine tutunmaya çalışanlar; Kongrede yerinizi almak adına demokratik sol siyaset teorisyeni Bülent Ecevit’in söylemlerine sığınmaktan vazgeçin, bu tür arayışlardan vazgeçin. 1980 faşist darbesinin ardından Ecevit, darbecileri destekleyen CHP ile yollarını ayırdı. 2004’te görevi bıraktığı kongrede ömrünün sonuna kadar DSP’de kalacağını açıkça ilan etti, o kadar.

kozakliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu