Ekonomi

İstanbul Havalimanı’nda ‘kart tatili’ yoğunluğu

Öğrenci ve öğretmenler için tatilin başlamasıyla birlikte İstanbul Havalimanı’nda özellikle iç hatlar terminalinde sabah saatlerinden itibaren hareketlilik arttı. Çocuklarıyla birlikte memleketlerine veya tatil yerlerine gitmek için gelen aileler ve öğretmenler, İstanbul Havalimanı’nda yoğunlaştı. Okulların kapanmasıyla birlikte hem yaz tatilini hem de Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyen yolcular nedeniyle check-in kontuarlarında ve güvenlik noktalarında zaman zaman kuyruk oluştu.

YOLCU YÖNLENDİRİLDİ

Yoğunluk nedeniyle önlem alan İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA grupları, havalimanı girişinde ve terminalde yolcuları yönlendirdi.

Güvenlik denetiminin ardından terminale gelen yolcular, bilet ve bagaj işlemleri için iç ve dış sınır kontuarlarında sıraya girdi.

İstanbul Havalimanı’ndan tatil için Isparta’ya giden öğretmen Işık Sarı, eğitim-öğretim yılının bitmesi nedeniyle memleketine gideceğini söyledi. Öğrencilerinin tatilde bol bol dinlenmesini isteyen Sarı, “Tüm öğrencilerime başarılar ve iyi tatiller diliyorum. Yeniden enerjik bir şekilde okula başlamalarını istiyorum. Kurban Bayramı için ailemle memleketime gidiyorum. Öğrencilerim biraz oynayıp dinlensinler. bu süreçte.dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZE İYİ TATİLLER DİLERİM”

Memleketi Gaziantep’e gittiğini belirten Öğretmen Buse Küspeci, öğrencilere iyi tatiller diledi. Küspeci, öğrencilere tatillerde bol bol kitap okumalarını tavsiye ediyor. “Ben de memleketime gidiyorum. Şimdiden herkesin bayramını kutluyorum. Güzel bir eğitim öğretim yılı oldu. Öğrencilerimle aram çok iyi. Onları çok seviyorum.”ifadeleri kullandı.

İstanbul Havalimanı’ndan ailesiyle Van’a giden Merve Tongaç da şunları söyledi: “Tatilde sürekli evde kalmayacağım, seyahat edeceğim.”söz konusu.

kahta-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu