Ekonomi

Pazaryeri’nde Yöresel Ürünlerin Geliştirilmesine Destek

Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Bilecik Borsa İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Ceylin Naz Eryılmaz’ın “TÜBİTAK 2204-A” projesi çerçevesinde Pazaryeri’nin yerel katma değerli eserlerinin geliştirilmesine yönelik çalışmasına tam destek aldı.

Proje detaylarında planlanan araştırmalar arasında şerbetçiotu tarımı, şerbetçiotuna ilişkin ürün araştırmaları ve çeşitli laboratuvar çalışmaları yer alırken, çömlekçilik ve yerel katma değerli ürünlerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar kapsamında Pazaryeri’nin Bilecik’in Turizm – Kültür Merkezi haline getirilmesi amaçlanıyor.

“Gençlerimizin ufuk genişletici çalışmalarında her zaman destekçisiyiz”

Bilecik Borsa İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Emrah Urhan ve Müdür Yardımcısı Kübra Bilik Demirel, Belediye Başkanı Zekiye Tekin’e yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “TÜBİTAK 2204-A Araştırması” projelerinde sunulması hedeflenen çalışmaya belediyemizin tam destek verdiğini belirterek, “Gençlerimizin ufuk genişletici çalışmalarının her zaman yanındayız. Özellikle bilim ve bilimle harmanlanan çalışmalar. Güzel ilçemizi bir adım daha ileriye taşımak için eğitimin şekillendirdiği bizleri daha da mutlu ediyor.” Önder Tekin, Bilecik Borsa İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederek Pazaryeri ilçesinde yapılacak tüm çalışmalarda yanlarında olacaklarının sözünü verdi. – BİLECİK

simavhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu